نحوه پیگیری مرسوله پستی - گویا لرن | مرجع آموزش همه چیز آموزش های علمی

امروز جمعه , ۱۰ تیر , ۱۴۰۱ شما در گویا لرن هستید.

به دلیل بروز بودن سایت از تمامی صفحات دیدن فرمایید

نحوه پیگیری مرسوله پستی

 

نحوه پیگیری مرسوله های پستی

روش های پیگیری مرسولات پستی:

پیگیری با استفاده از شماره بارکد مرسوله پستی

وقتی سفارش پستی را تحویل پست می دهید، یک شماره مشخص به نام شماره بارکد دریافت می کنید. این شماره ۲۰ رقمی با یک رسید به شما داده می شود. فرقی نمی کند که نوع بسته شما چه باشد، تنها نکته این است که این شماره مختص مرسولاتی است که به صورت پیشتاز ارسال می شوند. حال، شما بسته پستی خودتان را ارسال کرده اید و یک شماره در اختیار دارید. این کد و شناسه در رسید پستی و با عنوان شناسه قبض موجود است :

کد و شناسه در رسید پستی

مرحله بعد مراجعه به سایتی است که شرکت پست برای پیگیری مرسولات پستی در نظر گرفته است. با وارد کردن آدرس سامانه رهگیری مرسولات سازمانی وارد وب سایت مربوطه می شوید.

 

در صفحه ای که پیش روی شما باز می شود، بخشی برای وارد کردن شماره مرسوله وجود دارد. شماره مرسوله همان شماره بارکد است که هنگام پست کردن بسته خود، دریافت کرده اید. کافی است آن را وارد کنید و روی علامت جست‌وجوی زرد رنگ کلیک کنید تا از آخرین وضعیت و جزئیات ارسال بسته خودتان مطلع شوید.

 

نحوه رهگیری مرسولات سازمانی نظیر گواهینامه، کارت ماشین و …

برای پیگیری شناسنامه،کارت خودرو، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری وارد سامانه رهگیری مرسولات سازمانی شوید. در صفحه ای که پیش رو دارید نوع سند خود را انتخاب کنید. اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و روی دکمه جستجو کلیک کنید.

 

پیگیری مرسولات پستی ناجا با استفاده از کد USSD

برای پیگیری گواهینامه، کارت پایان خدمت، گذرنامه و … کد ستاره ۱۱۰ مربع را وارد کنید. در مرحله ی بعد از بین گزینه ها، پلیس + ۱۰ را انتخاب کنید. پس از وارد شدن وضعیت مدارک را انتخاب کنید.

 

گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید (کارت پایان خدمت، گذرنامه، گواهینامه).

 

کد ملی (برای پیگیری گواهینامه و گذرنامه)، شماره گواهینامه (برای پیگیری گواهینامه) خود را وارد کنید و وضعیت مرسوله خود را مشاهده کنید.

 

رهگیری مرسولات سازمانی نظیر گواهینامه و کارت سوخت

یک راه دیگر هم برای رهگیری سفارش های پستی وجود دارد. آن هم برای مواقعی است که بسته ارسالی یا دریافتی شما، شامل شناسنامه، کارت خودرو، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری می باشد. در این صورت باید وارد سامانه ای شوید که مخصوص پگیری مرسولات سازمانی است. آدرس مخصوص پیگیری مرسولات سازمانی را وارد کنید تا وارد سایت مربوطه شوید.

در این مرحله ابتدا باید نوع سند خودتان را مشخص کنید. با انتخاب هر کدام از اسناد، اطلاعات مربوط به همان سند را باید وارد کنید. مثلا اگر قصد رهگیری گواهینامه را دارید باید شماره کارت ملی داشته باشید و اگر می خواهید بدانید کارت سوختتان در چه وضعیتی است، باید شماره VIN خودرو را وارد کنید. با تایید اطلاعات می توانید نتیجه را مشاهده کنید.

 

پیگیری با پیامک

اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید، راه رهگیری با اس ام اس بهترین گزینه است. برای این کار، حرف R را در متن یک پیامک جدید تایپ کنید و در کنار آن کد ۱۰ یا ۲۰ رقمی سفارش خودتان را وارد کنید. این پیامک را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنید. وضعیت بسته و راهنمای آن برای شما ارسال می شود.

 

منبع:بیتوته-نحوه پیگیری مرسوله پستی

دیدگاه مطلب نحوه پیگیری مرسوله پستی